Cellulitis-szuper-fogyi mélymeleg-terápiás fogyasztó masszázs (Isépy István)
Emberemlékezet óta a Föld lakosságának jó része érintett az elhízásból adódó és narancsbőr által előidézett egészségügyi és esztétikai hátrányok néha kellemetlen hatásaitól.
A túlzott táplálékbevitel (kalóriában mért), az egészségügyi hormon- és anyagcserezavarok, illetve a nem megfelelő életmód (mozgáshiány) miatt kialakult túlsúly és narancsbőr elváltozások megszüntetésére rengeteg kozmetikai és egyéb masszázstechnikai eljárást dolgoztak már ki a szakemberek és a kozmetikusok. Mindegyik eljárásnak megvannak a maga előnyei és hátrányai. Az eljárásokat nem lehet általánosítani, kinek ez az eljárás, kinek a másik eljárás hozza a megváltó gyógyírt, de lehet, hogy több eljárás-együttes alkalmazásával érjük el a kívánt hatást. A másik probléma, hogy a mai rohanó világban nem fordítunk kellő időt egészségünk megőrzésére, csak akkor törődünk vele, amikor már érezzük, hogy valami baj van testsúlyunkkal, és ezáltal egészségünkkel is.
Ez a hosszú évek során kifejlesztett masszázseljárás nem látványos, és néha sajnos fájdalmas is lehet. De mely fogyókúrás masszírozási eljárás az, amelyik nem jár fájdalommal? A kívánt hatás eléréséhez nem elegendő csak a masszírozásra hagyatkozni, hanem be kell tartani a kezeléshez ajánlott étkezési és életviteli tanácsokat. Életviteli változtatás alatt sok mozgás, esetleg torna, és sok levegőn való tartózkodás értendő. Az étkezést illetőleg pedig sok zöldségféle fogyasztása - nyers és fott állapotban egyaránt - javasolt kevés szénhidrát-bevitel mellett. A kezelés nem komplett masszírozás, a kezelés során csak az érintett testfelületek kerülnek a kezelési eljárás alkalmazására. Ezek főleg a comb külső és belső oldala, a felkar test-felöli oldala, a has, a deréktájék és a hónaljárok test-felöli oldala. Nőknél esetenként a mellek feletti szakasz, a kulcscsont és a mellek közötti terület. A kezelés során több eljárásból választhatunk, természetesen az egyénhez szabott és alkalmazott eljárások közül mindig a legmegfelelőbbet válasszuk. A kezelés több fogásnemre épül fel, és mindig a célnak megfelelőt alkalmazva érjük el a legjobb hatásfokot. Kiegészítő eljárásként a köpölyt (vákuumterápia) alkalmazzuk egyénre szabottan.
Hatásmechanizmusa a következő: a kezelés során a masszírozási fogásokat váltva a vivőanyagot bejuttatjuk a szövetek közé, majd hőtakaróval betakarjuk a klienst. A vivőanyag hő hatására még mélyebben beszívódik. A vivőanyag és a hő hatására a szövetek vizet veszítenek. Ugyanezt a hatást érjük el a masszírozás utáni intenzív mozgásterápiával. Ahány kezelést alkalmazunk egy hét leforgása alatt, (minimum három kezelés), annyi hétre prolongáljuk a kezelés hatását! Az első két-három hét után elegendő heti egy alkalommal kezelni addig, amíg a kívánt testsúlycsökkenést el nem érjük.
Javallatai: masszázs általános javallatainál; magas vérnyomás esetén; túlsúlyos, cellulitiszes egyéneknél. Jó hatással van a stresszes egyénekre, mert a kezelés második részében a hőtakaró alatt 25-30 percig az egyén relaxációs állapotban pihen.
Ellenjavallatai: masszázs általános ellenjavallatainál, egyes esetekben alacsony vérnyomás esetén, gyulladásoknál, bőrkiütéseknél, egyes ízületi gyulladásoknál, heveny lefolyású betegségeknél, leromlott egészségi állapotnál.
forrás |