Horusz masszázs-stúdió - meridiánmasszázs, yumeiho, tibeti masszázs
Horusz masszázs-stúdió - meridiánmasszázs, yumeiho, tibeti masszázs
Böngésző
 
Kapcsolat
 

vegyél fel a kedvencek közé!

 
Egészség fórum

még nem aktív

 
ajánlott linkek
 
Spyralis

 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 
látogatottság
Indulás: 2006-09-01
 
cikkek
cikkek : do-in önmasszázs

do-in önmasszázs

  2006.09.07. 20:37

gyakorlatok, melyek arra valók, hogy serkentsék a meridiánokhoz tartozó szervek működését, és kedvező hatást gyakoroljanak ránk emocionális és pszichikai szempontból is...

DO-IN ÖNMASSZÁZS ÉS KOMPLEX MOZGÁSRENDSZER

Eredetileg kínai mozgásrendszer, melyet az ősi Japán kultúra is átvett. Kiejtése: doin. (A japán Do=Tao= út, ösvény, az In= tevékenység, megmunkálás, vezetés, irányítás, az íj megfeszítése.) A do-in - kínaiul: taoyin - jelentése tehát a fentiek alapján kb. így foglalható össze: a testben lévő energiák tudatos vezetése, irányítása. Általános értelemben különféle életvezetési gyakorlatokat jelöl, melyek spirituálisak vagy orvosi természetűek. A do-in olyan ősi rituálé, mint a test és a lélek megtisztítása. Amint az ember öntudatára ébredt, felfedezte a természet gyógyító erőit, a hétköznapi fájdalmakra, fáradtságra pedig egyszerű megoldásokat talált. Elég csak arra gondolnunk, hogy reggel, amikor felébredünk megdörzsöljük a szemünket, nyújtózkodunk. Ezekkel a reflex-szerű mozdulatokkal máris több fontos meridián pontot ill. vonalat érintünk. Ha fáj valahol, önkéntelen reakcióként odatesszük a kezünket, megmasszírozzuk, esetleg megütögetjük. Természetes mozdulatok ezek, amelyeket a gyógyítók rendszerbe foglaltak, felismerték a fizikai és lelki összeffüggéseket és megtanították gyerekeiknek, unokáiknak. Így lehetünk mi is részesei ennek a több évezredes tudásnak. Egy 1973-as régészeti lelet szerint az i.e. II. században már létezett a taoyin részletes leírása. A do-in ma leginkább a shiatsu önálló mozgásrendszereként használatos, de természetesen a shiatsutól függetlenül is kiválóan használható bárki számára. A ma létező népszerű mozgásrendszerek pl. a jóga vagy a chi-kung is felhasználta, továbbfejlesztette a do-in egyes gyakorlatait. A do-in eredeti formájában Magyarországon sajnos csak kevéssé volt eddig ismert. A shiatsu elterjedésével a do-in karrierje is felfelé ível. A do-in gyakorlatok masszázst és akupresszúrás technikákat, mozgás és légző gyakorlatokat tartalmaznak. A gyakorlatok során egyfelől az egyes testrészeket, testtájakat lazítjuk vagy energetizáljuk, másrészt a 6 pár meridián vonalon és 2 energia csatornán dolgozunk. Ezáltal a test, a lélek és a szellem általános állapotára gyakorlunk jótékony hatást ill. a belső szervek működését serkentjük, egyenlítjük ki. A szervi energiák pl. a szomorúsággal, örömmel, önbizalommal vagy az elmúlás elfogadásával is összefüggésben vannak, mindezekkel az alapvető mentális problémákkal is törődünk miközben do-in-ozunk. Megtanulunk olyan hétköznapi problémákat orvosolni, mint a fej-, hát-, vagy derékfájás. A do-in nagyobb testtudatosságot hoz. Segítségével felismerhetjük, megtanulhatjuk, hogyan tudunk elébe menni a betegségeknek. A belső figyelem és az elengedés kulcs szerepet kapnak. Megfigyelhetjük, hogy az egyes "problémás" testrészeink, hogyan változnak a do-in jótékony hatásának köszönhetően. Megérezzük a mozgás örömét és szépségét. A rendszeres gyakorlás már néhány hét alatt is sok változást hoz. Könnyedebbé, lazábbá válik a test és a lélek. A do-in nem igényel semmiféle sport múltat, előképzettséget, csak némi lelki erőt, hogy hozzáfogjunk.

Most pedig részletesen bemutatunk néhány meridián harmonizáló gyakorlatot a Do-In gyakorlatok közül.

GYAKORLATOK

Ezek a nyújtó gyakorlatok arra valók, hogy serkentsék a meridiánokhoz tartozó szervek működését, és kedvező hatást gyakoroljanak ránk emocionális és pszichikai szempontból is. Ha valamelyik gyakorlat végzésekor merevséget vagy fizikailag nehézséget érzékelünk, ez azt jelenti, hogy abban a meridiánban
elakadt az energia áramlás, vagy más probláma van. A hajlékonyság, könnyedség pedig a meridián megfelelő működéséről ad információt. A gyakorlatok végzésekor próbáljunk mindvégig egyenletesen, kényelmesen lélegezni. Igyekezzünk kiegyensúlyozottak, lazák maradni. Egy-egy gyakorlatot kétszer végezzünk el. Mindíg figyeljük meg, hogy érzünk-e változást testünkben, hol feszesek az izmok, hol lazulnak el, érzünk-e bizsergést, melegséget, vagy mást, ami esetleg nem megfogalmazható, de változás a kiindulóhelyzethez képest.
A gyakorlatok rendszeres végzése jótékony hatást gyakorol testünkre-lelkünkre-szellemünkre.

 Fém elem: A tüdő- és a vastagbél-meridián

Tegyük a kezünket a hátunk mögé. Tegyük keresztbe úgy, hogy a bal kezünk legyen fölötte a jobbnak, aztán akasszuk őket egymásba a hüvelykujjunknál fogva. Hajoljunk előre, közben emeljük fel karjainkat olyan magasra, amennyire csak bírjuk. Tartsuk ki ezt a pózt, lazítsuk el az izmainkat, és lélegezzünk kétszer. Miközben kitartjuk a pózt, igyekezzünk megjeleníteni magunk előtt, ahogyan a ki végigszalad a testünkben a fejünktől a lábunkig, főképpen a vállainkban, a mellkasunkban és a karjainkban. Teljesen lazuljunk el.

 Föld elem: A gyomor- és a lépmeridián

Térdeljünk le a talajra, fenekünk a sarkunkra támaszkodik. Kulcsoljuk össze a két kezünket, és emeljük fölé olyan magasra, amennyire csak tudjuk. Felsőtestünkkel lassan dőljünk hátra, egészen addig, amíg hátunk rá nem fekszik a talajra. Tartsuk ki a pózt két lélegzetvételnyi időre, aztán térjünk vissza a kiindulási helyzetbe. Végezhetjük a gyakorlatot úgy is, hogy kezeinket a mennyezet felé fordított tenyérrel kulcsoljuk össze. Ez a gyakorlat csodálatos a gyomor- és a lépmeridiánra.

Tűz elem: A szív- és a vékonybél-meridián

Üljünk le a talajra. Illesszük egymáshoz a két talpunkat, és behajlított térdeinket távolítsuk el egymástól úgy, hogy lábfejeink a lehető legközelebb kerülhessenek a testünkhöz. Fogjuk meg a lábfejeinket. Könyökeinket helyezzük a térdeinkre, és próbáljuk fejünkkel megérinteni a lábujjainkat. Ezzel egyidejűleg térdeinkkel a talajt igyekezzünk megérinteni. Legjobb esetben képesek vagyunk fejünkkel elérni a lábujjainkat, miközben térdeink a talajt érintik. Nehogy túlerőltessük magunkat! A nyújtózkodás maximumát tartsuk ki két lélegzetvételnyi időre. Aztán lazuljunk el. Ha nem vagyunk képesek fejünket a lábujjunkhoz érinteni, miközben térdeink a padlót érintik, az a szív és a vékonybél problémáira utal. A gyakorlat rendszeres végzése javítja ennek a két szervnek a működését

Víz elem: A vese- és a hólyagmeridián

Üljünk le a talajra, nyújtsuk ki egyenesen a lábainkat, és hajoljunk előre, két nyújtott kezünkkel érintsük meg a lábujjainkat. A nyújtózkodás maximumán tartsuk a poziciót, és minden egyes kilégzésre néhány milimétert közeledjünk a talaj felé. Az energiaáramlást különösen a hátunkban és a lábunk hátoldalán érezhetjük.

Másodlagos Tűz: A szívburok és a hármas melegítő meridián

Üljünk lótuszülésbe, vagy törökülésbe. Keresztbe tett karokkal fogjuk meg mindkét ellenkező oldali térdünket. Hajoljunk előre, hajtsuk előre fejünket is, ameddig lehetséges. A nyújtás maximumán maradjunk néhány lélegzetvételnyi ideig. Az energia, ki, különösen a felsőtestünk hátsó oldalában és a karjainkban áramlik.

Fa elem: a máj és az epehólyag meridián

Maradjunk ülve a talajon. Csináljunk nagy terpeszt, olyan nagyot, amelyre képesek vagyunk. Kulcsoljuk össze kezünket és így emeljük magastartásba a fejünk fölé. Majd hajoljunk az egyik oldalra a nyújtott lábunkhoz. Próbáljuk megérinteni lábfejünket a kezünkkel. Érezzük a nyúlást egész oldalunkban a derekunkból kiindulva.Majd ismételjük meg az oldalra hajlást a másik oldalra is.

forrás

  

 
Bemutatkozó
 
Masszázs
 
Tanfolyamok
 
Ajánlott oldalak
 

 

 
Egészségmegőrzés
 

 
Az ősi tudás földjén
 
Olvasgatnivaló
 

Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168    *****    Nagyon ütõs volt a Nintendo Switch 2 Direct! Elemzést a látottakról pedig itt olvashatsz!    *****    Elkészítem születési horoszkópod és ajándék 3 éves elõrejelzésed. Utána szóban minden kérdésedet megbeszéljük! Kattints    *****    Könyves oldal - egy jó könyv, elrepít bárhová - Könyves oldal    *****    20 éve jelent meg a Nintendo DS! Emlékezzünk meg ról, hisz olyan sok szép perccel ajándékozott meg minket a játékaival!    *****    Ha érdekelnek az animék,mangák,videojátékok, japán és holland nyelv és kultúra, akkor látogass el a személyes oldalamra.    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését! 0630/583-3168 Hívjon!    *****    Könyves oldal - Ágica Könyvtára - ahol megnézheted milyen könyveim vannak, miket olvasok, mik a terveim...    *****    Megtörtént Bûnügyekkel foglalkozó oldal - magyar és külföldi esetek.    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    Akad mindannyijukban valami közös, valami ide vezette õket, a delaware-i aprócska kikötõvárosba... - FRPG    *****    boroszkány, vérfarkas, alakváltó, démon és angyal... szavak, amik mind jelentenek valamit - csatlakozz közénk - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - Rose Harbor, a város, ahol nem a természetfeletti a legfõbb titok - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    CRIMECASESNIGHT - Igazi Bûntényekkel foglalkozó oldal    *****    Figyelem, figyelem! A második vágányra karácsonyi mese érkezett! Mesés karácsonyt kíván mindenkinek: a Mesetáros    *****    10 éves a Haikyuu!! Ennek alkalmából részletes elemzést olvashatsz az anime elsõ évadáról az Anime Odyssey blogban!